Rak dojke

molim za tumacenje

role023

Postovani doktore ,
Molim Vas za tumacenje sledece patohistoloske dijagnoze :
CARCINOMA(PROBABILITER DUCTALE)INVASIVUM GLANDULAE MAMMAE G3 CUM MASTITIDEM CARCINOMATOSA FOCASALIS-pT4d.
Unapred hvala !

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o vrlo zločudnom i vrlo uznapredovalom karcinomu dojke koji zahtijeva brzo i vrlo ozbiljno liječenje, to jest kemoterapiju koja bi uključivala antracikline, taksane i trastuzumab ako se radi o tumoru s HER-2 hiperekspresijom(HER-2-pozitivni tumori)

Mojoj ženi je 49g. i oboljela je od raka dojke.
Dg:Ca.mammae dex.
St.post segment. mammae et evacuat. axillae(f.22.02.2008.)
PHD:ca. duct.inv.,gr.II,meta.axillae0/13
pT1c,ER80%,PR70%,HER-2 neg.(tumor 14x12mm)
06.03.2008. počinje adj. kemoterapija po CMF 6x
12.04.2008.započinje zračenje 25+5
04.07.2008. započinje horm. terapija sa Nolvodexom(FSH i estradiol u vrijednosti premenopauze)
22.07.2008. učinjena BSO u Vinogradskoj bolnici zbog apcesa(uklonjeni jajnici i jajovodi).
Kontrolom kod onkologa zbog gore navedenog ukinuta je terapija sa Nolvodexom i zapopčinje sa FEMAROM.

Gosp. Tomek molim Vas da mi odgovorite na sljedeće:

-Kakve su šanse moje žene za izlječenje
-Dali je provedeno najbolje moguče lječenje za tu tešku bolest.Najviše me zbunjuje kao laika hormonska terapija sa FEMAROM s obzirom da je žena imala zadnju menstruaciju u 11.mj.2007g. i da su vrijednosti FSH-a i estradiola kao u premenopauzi.

Srdačno Vas pozdravljam i zahvaljujem na odgovoru

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše supruge radi se o karcinomu dojke u kliničkom stadiju I, dakle početno stadiju. Ona ima 90% izgleda da preživi 10 i više godina bez ikakvog liječenja. Uz kemoterapiju koja je provedena i hormonoterapiju Femara-om koju treba uzimati najmanje 5 godina, ti se izgledi poboljšavaju za dodatnih 4%-5%.
Ginekološkom operacijom su kod vaše žene odstranjeni jajnici i jajovodi te je na taj način vaša žena ušla u postmenopauzu i liječenje Femara_om je za nju optimalno. Ukratko, opasnost za vašu suprugu da u sljedećih deset godina umre od raka je oko samo 3,5%, a oko 2,5% da umre od nekog drugog uzroka.