Rak dojke

Nastavak terapije sa nolvadexom ili sa drugim lijekom

aplas

Molim Vaše mišljenje,

Imam 55 godina, u postmenopauzi sam preko 1 godinu dana.
Bolujem od raka dojke.
Dg. carcinoma mammae dextrae duplex C50,3, C50,0.
Operirana sam 26.3.08. (masectomia radicalis modificata sec. madden lateris dex.
PHD:carcinoma ductale invasivum mammae duplex C50,3
histološki tip: kribriformi, stupanj diferencijacije: G2
I - Sine metastasibus
Stadij: I (pT1cN0M0) sec UICC
Er. (oba tumora poz, (+++, 100%), Pr. (oba tumora poz. (+++90%), Hercept test u većem tumoru poz (++,/ u manjem tumoru neg. (-).
Nakon operacije primila sam 6 ciklusa kemoterapije a od tada (4. rujna) liječim se nolvadex-om 2 x 10 mg.
Napominjem da je lijeva dojka bila zdrava u vrijeme operacije.
Nakon oko 3 mjeseca terapije sa nolvadexom na lijevoj dojci ultrazvukom (5.12.) mi je dijagnosticirana
zločudna novotvorina. Učinjenja je punkcija novotvorine na lijevoj dojci: citološka slika odgovara mastopatiji s proliferacijom i atipijom.
Preporučena mi je PHD.

Bojim se da je novotvorina u lijevoj dojci nus pojava lijeka nolvadex.

Molim Vaše mišljenje.

S štovanjem!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Malo je vjerojatno da bi se u samo nekoliko mjeseci razvio karcinom u dojci koja je bila zdrava.
Što se tiče karcinoma u dsnoj dojci oni su bili u sasvim početnom stadiju i liječenje koje je kod vas provedeno je potpuno odgovarajuće. Takođe je i Nolvadex za vas odgovarajući lijek, budući ste ztrenutno u perimenopauzi. Također, kod žena koje uzimaju Nolvadex zbog karcinoma jedne dojke, smanjena je pojava novog karcinoma u drugoj dojci.
Svakako vam savjetujem da se podvrgnete biopsiji tvorbe koja je uočena u drugoj dojci je je to jedini nači da se sa sigurnošću utvrdi o čemu se radi.