Rak dojke

Neo mammae 1. dex

guano

Kod moje majke je ustanovljena dijagnoza:
Neo mammae 1. dex.
T1 No Mx
U DSK des. dojke Tu promera do 2cm čvrste konzistencije i nejasno ograničen od okoline sa pasivnim povlačenjem kože,bez inf. kože i podloge. U desnoj aksili palp. lgl ne deluju patološki izmenjene. Minimum obrade uredan.
S obzirom na ovu dijagnozu, kakvi su izgledi za oporavak i koje su vaše preporuke.
Unapred zahvaljujem na odgovoru!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Iz navedenih podataka jedino je sigurno da se vaša majka mora podvrgnuti operacijskom zahvatu. Operacijskim zahvatom će iz organizma biti odstranjen tumor i limfni čvorovi iz pazuha za koje se sada ne zna da li su zahvaćeni tumorom ili ne. Nakon patohistološkog pregleda tumora i limfnih čvorova te imunohistokemijske obrade istih, zanti će se svi nužni podaci da bi se predvidjela prognoza i odredilo daljnje potrebno lijhečenej.

Angiezztop

Mozete li mi objasniti sledecu dijagnozu:
Tu mammae I. dex duplex T T2N1Mx
Unapred hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o dva karcinoma u dojci od kojih je veći najdužeg promjera između 2 i 5 cm. Također su metastazama već zahvaćeni limfni čvorovi. Radi se o kliničkom stadiju IIB. Prosječno 5-godišnje preživljenje u tom stadiju je oko 70%.

suki2701

Možete li da mi objasnite malo bolje šta znači rezultat memografije koji ovako glasi .Tu mammae 1 dex (bg).Receno mi je da dodjem na kontrolu za godinu dana.Šta treba dalje preduzeti .Unapred zahvalna na vašem odgovoru:

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Na temelju navedenog nalaza ne mogu ništa pouzdano zaključiti. Mogu pretpostaviti da bg u zagradi znaći benigno to jest dobroćudno. To bi značilo da se radi o dobroćudnom tumoru koji za sada ne zahtijeva nikakvo liječenje. Međutim, to je samo pretpostavka jer je opis nalaza zaista vrlo štur i nedopustivo neprecizan. Savjetujem vam da dodatna objašnjenja zatražite od liječnika koji je očitavao vašu mamografiju.