Rak dojke

Nuspojave

antares

Poštovani doktore Tomek,
moja majka ima 73 godine i prije 8 mjeseci dijagnosticiran joj je karcionom dojke sa metastazama na kostima.
Operirana je i primila prvi ciklus kemoterapije koju je jako teško podnijela. Kemoterapija je prekinuta i nastavljeno je liječenje arimidexom i bonefosom. Sada su se pojavile smetnje u vidu, zapravo vidi neke spirale, svijetle mrlje koje se šeću gore - dolje kroz cijelo vidno polje i sve slabije čuje.
Ne znamo da li su te smetnje nuspojava liječenja ili je u pitanju nešto drugo i što da poduzmemo.
Molim za Vaše mišljenje i srdačno Vas pozdravljam

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Moguće je da su opisane pojave nuspojave lijekova koje uzima vaša majka. Preporučam da o tome porazgovarate s liječnikom koji joj je lijekove i prepisao. Ako su te nuspojave podnošljive bilo bi dobro da se ne pretaje s uzimanjem lijekova budući za njih postoji jasna potreba.

antares

Doktore Tomek zahvaljujem Vam na odgovoru. Te smetnje joj za sada ne predstavljaju neki veći problem, samo me interesiralo da li su vezane uz lijekove koje uzima ili se događa nešto što je neovisno o tome.

Srdačno Vas pozdravljam

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Takve smetnje mogu biti izazvane i lošom cirkulacijom u mozgu i/ili dijabetesom.