Rak dojke

PET /CT nalaz

buba1701

Bok!

Molim vas ako mi možete objasniti ovaj nalaz. Radi se o mojoj majci koja je prije dvije godine operirala dojku.
Napisati cu zaključak pretrage pa ako bude potrebno i cijeli za objasniti.

Ovako glasi zaključak : Patološki metabolizam FDG-a u koštanim lezijama, ( sternuma, Th10 kralježak, lijeva crijevna kost, lijevi acetabulum,oba femura )
medijastinalnim i retropektoralnim l.č. te jetri ukazuje na sekundarizme.

Molim vas da mi odgovorite sto prije zabrinuta sam, jer sve upućuje na povratak i proširenje tumora.

Hvala vam puno!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o koštanim metastazama. Sekundarizam ili sekundarizmi je drugi naziv za metastaze. Prvo dijagnosticirani tumor u nekom organu je primarna lokalizacija ili primarni tumor, a metastaze su sekundarne lokalizacije ili sekundarizmi.