Rak dojke

pojašnjenje otpusnog pisma

lola111

Doktore Tomek, mami je izvađen tumor iz desne dojke, odstranjeni su limfni čvorovi koji su isto zahvaćeni. Molim Vas da mi pojasnite otpusno pismo.
Dijagnoza
Ca. mammae ductale invasiun I. dex.
Ca. metastaticum lymphanodorum axillae I. dex.
PHD
1.Ex tempore tkivo dojke vel. 8x7x4 cm markiranih rubova. U parenhimu 0,5 cm od gornjeg ruba nalazi se sivi čvrsti dobro ograničeni tumor veličine 1,8x1x0,8 cm. Histološki duktalni invazivni karcinom tipa bez drugih oznaka. Prema Elston Bloom Richardsonu histološki gradus tumora je 3 (tubuli 3, polimorfizam jezgara 3, broj mitoza 3). Tumor je odstranjen u cijelosti.
2.Tkivo dojke vel. 5x3x0,5 cm bez tumora.
3.Tkivo dojke vel 12x10x5 cm bez tumora.
4. Masno tkivo u kojem su nađena 4 limfna čvora . Histološki u svim čvorovima tumorske metastaze.
STATUS HORMONSKIH RECEPTORA
ER-, PR-.
HercepTest IHC score 0 Negativan.

Puno Vam hvala unaprijed, doktore Tomek!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o visoko zloćudnom, hormono-neovisnom tumoru koji je već metastazirao u pazušne limfne čvorove. Radi se o stadiju IIB. Petogodišnje preživljenje u tom stadiju je oko 68%. Obzirom da su pazušni čvorovi zahvaćeni metastazama, potrebno je provesti dodatno liječenje, kemoterapiju koja sadržava antracikline i taksane. Uz takvu kemoterapiju izgledi će vam se povećati za dodatnih 20%.

lola111

Puno Vam hvala na odgovoru, zaboravila sam napisati da mama ima 47 godina i već prima kemoterapiju. Prepisana joj je terapija 4 AC+ 4T i nakon toga zračenje.
Sad uzima ADM i endoxan. Koje je Vaše mišljenje?? Mama dosta teško ponosi terapiju.

Hvala Vam unaprijed na vremenu i odgovoru!!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Prepisana kemoterapija je adekvatna i potpuno odgovarajuća stadiju i tipu bolesti koji je u pitanju. Protiv lošeg podnošenja, zatražite od liječnika da majci prepiše jača sredstva protiv povračanja na koja ima pravo prema listi lijekova HZZO-a.