Rak dojke

promjena na koži bradavice

ajreen

Poštovani, prije mjesec dana (20.5.2009.)bila sam na pregledu ultrazvukom i sve je u redu osim što imam fIbrocističnu mastopatiju na obje dojke (koje u 9.mjesecu prošle godine nije bilo kad sam bila na uzv). Nalaz inače skroz uredan. Razlog zbog kojeg sam išla je taj što mi se s vremena na vrijeme nabora bradavica lijeve dojke ali se isto tako vrati u normalno stanje. kako nisam prije imala naviku pregledavati dojke, ne mogu biti sigurna da li se to prije dešavalo. Budući da mi je nalaz uredan je li moguće da je ta pojava povezana sa mastopatijom? Ili je možda jednostavno takva bradavica, može li to biti normalan njezin izgled? Imam 33 godine. Hvala puno!

ajreen

točnije, promjena je na aureoli, iznad i lijevo od bradavice prema pazuhu.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Unutar bradavice i u potkožnom tkivu oko bradavice postoje mišićna vlakna koja dovode do uzdignuća, nabiranja i sličnih promjena bradavice i aureole. To je potpuno normalna pojava.

luckygirl

Postovani,imam 20 god i nikada nisam bila na pregledu dojki,al nedavno sam primjetila da ni se cesto kao nabora bradavica na lijevoj dojci,i kao neku bubuljicu odmah pored bradavice,pa sam se malo uplasila,nije mi jasno sta moze biti?!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Otiđite liječniku na pregled.

Mantia

Poštovani,
imam 20 godina i na svim dosadasnjim pregledima nisam imala nikakvih problema ni promjena. Pred 2 mjeseca sam počela piti kontracepcijske tablete i odtad su mi dojke osjetljive i natečene, što me ne brine. Unatoč tome, danas sam zamijetila malu crnu kvržicu(poput mitisera) direktno pored bradavice, ne na aureoli, nego pored "izlaza" na bradavici. nakon što sam promotrila malo bolje i dvaput presla rukom pored toga, puknula je kao normalni prištić i koža se ogulila na tom mjestu... da li da se zabrinem ili je to normalno u mojim godinama? uvijek sam imala problema s prištičima, čak i na dojkama, i nijedan doktor me nije upozorio na to dosad
hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nikakav savjet niti dijagnozu vam ne mogu dati bez pregleda vaših dojki. Prema tome moj savjet je: otiđite što prije liječniku na pregled.