Rak dojke

jelena1944

Lijepo vas molim za pomoć kod očitanja nalaza nakon operacije raka dojke.Dijagnoza je CARCINOMA PAPILLARE MAMMAE DEXSTRAE (pT2)
MKB- 10
C 50,4 gornji vanjski četverokut dojke
M 8521/3 INFILTRIRAJUĆI DUKTALNI KARCINOM (C50)

Cirkumkriptan tumorski čvor 2,5 cm
Invazivni karcinom
Podtip:papilarni
Histološki gradus:2+2+1.61
Veličina invaz.karcinoma 2,5 cm

Perineuralna invazija:nije moguće odrediti
Zahvaćenost kože:NE
Zahvaćenost bradavice:NE
Zahvaćnost fascile:NE
Rubovi resekc.:negativni
Okolina tumora:bez osobnosti
ER(allred skor /0-8/5+3):8(6-8 se smatra snažno pozitivnim)
PR(allred skor/0-8/5+3):8(6-8 se smatra snažno pozitivnim)
Ki67:27%(>20%)
HER-2:NEGATIVAN(slabo pozitivno diskontinuirano membransko bojenje(+)u 10% tumorskih stanica,negativno bojenje(0) u 90% tumorskih stanica)
Podtip raka dojke:LUMINALNI B

Lijepo vas molim za pojašnjenje.Radi se o mojoj majci,1944 godište.Njljepše se zahvaljujem i molim za odgovor!

jelena1944

Poštovani,
moja majka je upućena na zračenje i kemoterapiju.Molim Vas,kolike su šanse preživljavanja sa njenom dijagnozom?Molim Vas za savjet.

daga1

Molim Vas za Vaše mišljenje na ovaj nalaz.
Desno u GLK se vidi velika ovalna anehogena prema okolni jasno ograničena area promjera 68x29mm u kojoj flotiraju sitnr hiperehogene punktiformne formacije. Radi se o postupalnoj izmijenjenoj cisti,odnosno moguće i konglomeratu cisti. Area solidnod karaktera se ne vidi. Obostrano aksilarno,supra i infraklavikularno se ne vide uvećani limfonodi. Klinički i ultrazvučni nalaz odgovaraju ACR BI -RADS kategoriji 3-vjerojatno benigan nalaz. Preporučuje se FNA CITOLOGY radi citološke verifikacije sadržaja ciste.

Unaprijed hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vas je nađena veća cista. Nalaz je vjerojatno benigan ali za svaki slučaj potrebno je cistu punktirati.