Rak dojke

rak dojke i alkohol

nenada

molim vas za misljenje koliko je opasno nakon operacije raka dojke konzumirati alkoholna pica i postoji li neki poseban rezim ishrane koji bi pojacao imunitet organizma i kvalitet zivljenja nakon operacije...postoje veoma ontradiktorna misljenja po ovom pitanju. Hvala.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Konzumacija alkoholnih pića u umjerenim količinama, nakon operacije raka dojke, nije opasna.
Ne postoji nikakav "posebni" način prehrane koji bi pojačao imunitet. Treba se držati općenitih savjeta za zdravu prehranu, dakle hraniti se prema mediteranskom tipu prehrane. Također je vrlo važno održavati redovitu tjelesnu aktivnost, tjelovježbu.