Rak dojke

Rak dojke i herceptin

ANIJA

Poštovani doktore,molim Vas za pojašnjenje doljle prepisanih nalaza,odnosno zanima kakvi su izgledi moje majke sa ovakvom dijagnozom i da li bi ju trebali podvrgnuti još nekim mogućnostima liječenja?Jos moram napomenuti da je primala Herceptin ali pokazalo se da joj je oštećeno srce i sada je prekinuta ta terapija.
Dg: CAa mammae dex.recidivans
St.post segmentectomiam mammae I.dex.cum diss.axillae a.a V ppt.CDI
PHD:Ca ductale invasium gradus II;Meta.lymph.axillae IX/XVI.
St.post.chemoradiotherapiam adj.(6 ciklusa AC)a.a V(f.2003KZT)
St.post ablationemmammae dex.simplex a.m. VII (f.26.11.2007. KZT)
PHD:Ca mammae
pT2 Nx M 0 ER 0 PR 0 HER2+++
St.post chemoterapiam adjuvantem (4xAC+4xT) a.m.I (f.14.05.08.KZT)
4trastuzumab adj.

Unaprijed hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Izgledi vaše majke su vrlo dobri budući je primila kompletnu adjuvantnu kemoterapiju i sada je počela primati Herceptin. Ponekad kao nuspojava Herceptina nastane slabljenje funkcije srca. Međutim, ta oštećenja su najčešće blaga i uz potrebno kardiolooško liječenje funkcija srca se oporavi na normalu. U većini slučajeva moguć je nastavak liječenja Herceptin-om. Prema tome vaša majka treba nastaviti kardiološko liječenje, a nakon oporavka funkcije srca lječenje Herceptin-om će biti nastavljeno. Nikakavo drugo liječenje ovog trena nije potrebno niti je moguće.