Rak dojke

rak dojke - mišljenje

tvta

Poštovani,
drago mi je da postoji ovakvo mesto na internetu koje daje pomoć i objašnjenje i pacijentima i porodici. Molim vas da mi rastumačite dijagnozu koja mi je utvrđena i eventualni tok lečenja i prognozu.

Ca mammae exulceratum 1.sin. C50
St post core biopsiam
pH: ca ductale inflintrativum, G III
ER 90%, PR 90%, HER 2 neg
Postmenopauza
St post puncionem cystae mammae 1 sin aa V.
Unapred hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o vrlo uznapretovalo visoko zloćudnom tumoru dojke(Gr. III) koji je već zahvatio i kožu dojke. Ako je to kirurški t-tehnički moguće izvesti svakakao bi bilo nužno i što hitnije kod vas provesti radikalni kirurški zahvat: odstranjenje čitave dojke i svih limfnih čvorova iz pazuha i teka tog zahvata i na temelju negovih rezultata određivati daljnje liječenje. Kemoterapija, zračenje i hormonoterapij svakako će biti potrebni. Ako operacija nije odmah moguća, tada treba prvo provesti kemoterapiju koja treba sadržavatai antracikline i taksane i nakon smanjenja tumora provesti i kirurški zahvat.