Rak dojke

Rak dojke, prognoza?

bubalo

Postovani dr. Tomek molio bi Vaše mišljenje i objašnjenje slijedeće dijagnoze:

Dg: Ca mammae sin. cum infiltr. m. pect maioris
Meta. pelvis et costae VI 1. sin.
Op: Ablatio mammae sin. cum resect. m. pect. maioris et reduct. axillae sin.
PHD: CDI gr. II
Meta. axillae 2/11
T2NXM1 pT - 4,5 cm
ER 40%
PR 80%
HER - 2 0

Radi se o mojoj majci staroj 74 godina, i što dalje,
Zahvaljujem

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se raku dojke s metastazama, dakle o najuznapredovalijem stadiju. U tom stadiju izlječenje više nije moguće. Samo 50% bolesnica s tim stadijem preživi 2 godine. Jedina mogućnost liječenja u tom stadiju je kemoterapija i/ili hormonoterapija koje mogu značajno usporiti ili čak i zaustaviti daljnje napredovanje tumora i na taj način značajno produžiti život bolesnice. Također je nužno provesti i zračenje prsne stijenke na mjestu dojke.
Svakako treba pokušati liječenje kemoterapijom, prmda bolesnice u starijoj dobi često kemoterapiju vrlo loše podnose.