Rak dojke

Scintigrafija kostiju

Maike

Poštovana!
25.9.2015. primila sam zadnji herceptin. 02.02.2016.radila sam scintigrafiju, jer mi je pet će bio suspektan na 7 torokalnom kralješku. Nalaz scintigrafije slijedi:
Na scintigramu kraniuma nešto inhomogeniji prikaz kostiju kalote zbog nekoliko diskretnih nakupina RI frontalno obostrano te parietal no desno. Nešto intenzivniji prikaz korijena nosa. Na scintigramu točaka s prikazom oba ramena i većeg dijela nadlaktica obostrano nešto intenzivniji prikaz ramena nalaz asimetrična. Obostrano nešto intenzivniji prikaz ramena, nalaz asimetričan. Asimetrija desnom lijevo u prikazu sternoklavikularnih zglobova uz diskretno fokalno nakupljanje RI u mediálnom dijelu prednjeg kraka1.rebra lijevo. Na scintigramima kralježnice nešto intenzivnije nakupljanje RI Na prijelazu proksimalne u srednju trećinu vratne kralježnice u medijalnoj liniji. Na scintigramima zdjelice i proksimalne dijelova natkoljenica sitna fokalno nakupina RI u srednjoj trećini desnog zgloba.
ZAKLJUCAK
Intenzivnija koštana pregradnja u navedenim dijelovima skeleta. Zbog diskretnog nalaza na kraju mu, a u slučaju kliničke indikacije brža scintigrafska kontrola.
Hvala!

Katarina Antunac, dr. med.

Postovana,
Scintigrafija nije pokazala patoloskog nakupljanja u smislu metastaza medjutim scintigrafija je svakako manje specificna od pet ct- a. Savjetovala bih Vam MR suspektnog dijela kraljeznice