Rak dojke

siki

Poštovani!
Imam 50 godina. 2005. godine opreirala sam dojku. Moja je dijagnoza slijedeća:
Ca mammae 1.dex.T2N2M0
Op. Ablatio mammae cum evacuatio axillae
PHD Ca ductale invasium gr. III
Ca meta lymphonodorum axillae 10/18
ER 20, PR 80, Her 2 score 1
Primila sam 6 ciklusa kemoterapije po shemi FAC, 25 zračenja.
U početku sam bila na teerapiji Nolvadex a sada sam na Aromasinu.
U 4 mj. 2006 radila sam scintigrafiju kostiju - nalaz uredan
8.mj. 2008. dezintometrija kostiju - nalaz uredan. Zadni nalaz Ca 15-3 - 5,73 .
Molim Vas za komentar moje bolesti, ujedno Vas molim za savjet, koji bi nalaz bilo dobro napraviti da se vidi
ima li kakvih tragova osnovne bolesti ili eventualno metastaza.
Unaprijed zahvaljujem.
Sa štovanjem!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o stadiji IIIA, dakle dosta uznapredovalom stadiju. Bez ikakvog liječenja vaši bi izgledi da preživite 10 i više godina bilo oko 60%. Uz liječenje koje je kod vas već provedeno i ako nastavite uzimati Aromasin još do ukupno 5 godina nakon završetka kemoterapije, ti se izgledi povećavaju za dodatnih oko 15%. Ne postoji nikakav pouzdani test ili pregled koji bi mogao pokazati da li je sve u redu ili ne. Morate odlaziti na redovite kontrole liječniku onkologu koji vam je prepisao Aromasin.