Rak dojke

Tumačenje

sfaletar

Postovani,
ultrazvukom desne dojke na danasnji dan, na 12h vid se "iza areole hipoehogena nepravilna zona 15,2x13,6 mm karaketristika inflitrata. Uredan je UZ nalaz aksila. Druge fokalne promjene nisu uočene."
Lijecnik me je uputio torakalnom kirurgu radi intraoperativne biopsije i PH verifikacije promjene i to veec u ponedjeljak.
Molim vas mozete li mi pojasniti o cemu se tu moze raditi? Strasno sam zabrinuta (imam 32 godine i u obitelji nema osoba koje su imale karcinom dojke). Hvala unaprijed.
S

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nalaz ultrazvuka je temeljito sumnjiv na tumor. Jedino se biopsijom, to jest odstranjenjem tvorbe i patohistološkim pregledom može sa sigurnošću utvrditi o čemu se radi, da li o karcinomu ili nekoj drugoj dobroćudnoj tvrbi.