Rak dojke

Tumor dojke

Hrvoje

Mami je diagnosticiran tumor dojke s metastatskim promjenama na kostima i plućima.

Dg: Npl. mammae l. sin. inop. exulc.
Meta. pulm. et ossei
PHD: Carcinoma ductale invasium / "core" biopsija
ER i PgR = + više od 10 % HER - 2 = 0
Ca 15 - 3 = 796
Kako je bolest uznapredovala mama je prvo primila turu palijativne iradijacije na područjima desnog humerusa jednokratno TD 8 Gy fotonima x6 MV linearnog akceleratora. Lijevi humerus TD 7 Gy, lijeva klavikula, desna stidna kost i kralježnica Th3 - Th7 i Th 10 - L5 aplicirano je TD 8 Gy.
Nakon toga je primila ciklus od sedam kemoterapija epirubicina i endoksana koje je dobro podnijela. sada se prelazi na davanje Avastina.
Molio bih Vas za mišljenje o tijeku terapije.

Unaprijed zahvaljujem, Hrvoje !

Hrvoje

Samo da dopunim predhodno. Uz avastin mama će primati i taxoter te nastaviti s terapijom aredija za kosti.

Unaprijed vam zahvaljujem?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše majke radi se o vrlo uznapredovalom raku dojke. Prosječno preživljenje u tom stadiju je između 2 i 3 godine. Preporučeno liječenje je odgovarajuće i njime joj se pružaju izgledi za produljenje života, na žalost ne i za izliječenje.

Hrvoje

Hvala vam puno na vašem odgovoru. Bit ću slobodan javiti vam se kada budemo imali novih nalaza i promjena terapija. Bio nam je liječnik u posjeti i rekao da mora napraviti nove nalaze jer kaže da su mu ovi sumljivi da pokazuju drastičan pad markera i da, po njegovom sudu to nikako u ovakvoj situaciji na može biti.
Htio bih vas još nešto pitati. Da li su kod primjene ovakvog liječenja povišene temperature normalna pojava?

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Temperature su najvjerojatnije posljedice bolesti/tumora, a ne liječenja. Pad markera je vrlo dobar znak.