Rak dojke

tumor dojke

dak

Dobar dan htjela bih za svoju sestricnu pitat ovako nasla je kvrzicu na dojci ona je 1966 god doktori su napisali da je rijec o Ateromu ,da bi nakon 10 dana sve islo ubrzano mamografija vadjenje nalaza snimci i operacija nitko tumor na desnoj dojci mi nije spominjao sve do jednog jutra u viziti i na otpusnom pismu pise ovako
dijagnoza ---Tm mammae I dex
Extimpartio Tm mammae I dex in toto
Molim vas recite mi o cemu je rijec jer nitko nista ne govori svi sute ,sad poslje operacije osijeca ziganje i na ljevopj i desnoj dojci i kod pazuha malo
nije toliko bolno ali ziguckanje .Unaprijed hvala

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ne mogu vam na temelju navedenog ništa pobliže odgovoriti. Dijagnoza Tm. mammae l. dex. je vrlo opčenita i znači samo da je u desnoj dojci bio tumor, ali nije navedeno kakav tumor i da li se radi o dobroćudnom ili zloćudnom tumoru. Savjetujem vam da ipak razgovarate s liječnikom koji liječi vašu sestricu.