Rak dojke

zračenja kod raka dojke

antigona-ana

Poštovani,
majka je primila 3. kemoterapiju po AC protokolu od 6 prepisanih. Nakon 4. koja slijedi za 3 tjedna treba se javiti na dogovor za zračenja. Uz to joj je i preporučena hormonoterapija.Zanima me taj postupak zračenja,nuspojave i koji lijekovi ublažavaju te nuspojave, kao i pravo na pregled pet/ct uređajem.Također Vas molim za informacije o liječenju herceptinom.Majka ima 65 godina.Tumor je veličine 2 cm i odstranjena je cijela lijeva dojka.Dijagnoza i nalazi: ER 100% PR20% HER2 1+ Ki 67 =31,3% PHD/CA DUCTALE INVASIUM GR. II
CA META LY.MH. AXILLAE I/15.
Zahvaljujem,

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše majke se radi o zloćudnom tumoru dojke stadija IIA. Bez ikakvog liječenja ima oko 73% izgleda da preživi 10 i dulje godina. Uz preporučeno joj liječenje ti se izgledi povećavaju za oko 7,5%. Liječenje Herceptinom kod vaše majke nije potrebno jer se radi o HER-2negativnom tumoru. Samo je nalaz HER-2 3* pozitivan. Zračenje dojke nema značajnijih nuspojava. Jedino može doći do manje ili veće upale kože, a takva upala se vrlo dobro lijeći. Liječnik će vašoj majci na početku zračenja sve objasniti i dati joj detaljne upute. Ako dođe do upale kože tada će joj prepisati i potrebne lijekove kojima se takva upala liječi.