Rak pluća

limfonod

dm30

mom je ocu iz nalaza rtg pluća očitana mrlja koja odgovara limfonodu.

o čemu bi se tu moglo radit? limfonod je u biti povećan limfni čvor, zar ne?

da li bi bilo dobro napravit CT pluća ili neki konkretniji pregled kod pulmologa?

Nabil Chalfe , dr. med.

Na rtg snimci pluća uobičajeno se ne vide limfni čvorovi. Ukoliko se one vide to znači da su uvečani. Razlog tome može biti upala, tumor ili dr. U svakom slučaju rtg snimka pluća nije pouzdana u pogledu procjene takvog stanja te treba takvu sumnju ukloniti ili potvrditi drugim pretragama (npr. CT, bronhoskopija i dr. ) . U ovom slučaju prvenstveno treba zatražiti pregled i mišljenje pulmologa koji će odrediti slijed pretraga.