Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Akne

Rainboow2500

Imam 23 god. i u zadnje vrijeme ( 4-5 mjeseci ) imam dosta problema sa aknama na čelu i bradi, i ovo mi se prvi put dešava, čak ni dok sam bila mlađa nisam imala ove probleme. Od dermatologa sam dobila Avene Triacneal kremu i Cleanance gel. Čitala sam dosta o kremi, i naišla na pozitivna iskustva. Kremu koristim 5 dana, i čelo sam malo dovela u red, nestale su potkožne akne, ali brada nikako da krene na bolje. Na bradi imam nekih 4-5 akni, koje su sada još gore od kako mažem kremom, dosta je crveno, koža se ljušti, a ispod ostaje mlada koža, koja pecka šta god da poslije stavim. Kao da mi je spalila kožu na bradi. Ne znam šta da radim, koristim ju samo naveče, da li da sada prekinem ili da nastavim ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Terapija koja Vam je propisana, primjerena je za blaže oblike akni. Za potpuni učinak potrebno je 4-6 tjedna. Točan način uzimanja propisuje Vam Vaš dermatolog. Ako dođe do pogoršanja, terapiju je poželjno mijenjati.

đula

Moj dečko uzima Roaccutane, zanima me ukoliko ja ostanem trudna dok mu terapija traje, hoće li biti posljedica po bebi?

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Neće biti posljedica.

Poštovani,
zanima me što da radim s potkožnim aknama koje mi se javljaju oko usta i području oko nosa.
Nekad me znaju toliko boljeti da se ne mogu nasmijati. Doktor mi je propisao sona kremu navečer,a prije toga
lice moram očistiti otopinom s klimicimom. primjetila sam da mi se koža na licu počela ljuštiti,ali te bolne potkožne
akne nikako ne nestaju. i ako nestanu na njihovom mjestu ili pored odmah izađu nove(kao začarani krug). stvarno sam svašta koristila
za ublažavanje i pomagalo je,ali u zadnja 3-4 mjeseca je stvarno grozno i ništa ne pomaže.stanje moje kože na licu je toliko loše da ih
nekada ni šminkom ne mogu prekriti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je potreban pregled dermatologa koji će vam propisati (promijeniti) terapiju. Ako je stanje zaista tako loše, dolaze u obzir antibiotici na usta (tetraciklini).