KB Dubrava
Zagreb,

upala prepucija

terzic4

poštovani
Da li biste mi mogli objasniti kako se manifestira ( prepozna , sintomi ) upale prepucija ( kožice na penisu ) ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Crvenilo i pečenje.

terzic4

poštovani
ja imam crvenilo po onoj crti na kožici ali pečenje nemam ,ali mi kožica sklizne preko glavića i ne vraća se sama nego mi se nabora ispod glavića i pocrveni pa ja rukom moram navući na glavić

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu ne vidim neki problem kod vas, ali ako ste zabrinuti javite se liječniku.

terzic4

Poštovani
pitam zbog toga što sam čitao da se može zbog "upale " dobiti Fimoza

Koliko bi upala morala biti intenzivna i jaka da se dobije fimoza ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Upala mora biti jaka.

terzic4

poštovani
ako biste mi još mogli odgovoriti samo način liječenja

HVALA

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fimoza se liječi kod urologa. Ali ponavljam mislim da kod Vas ne postoji problem, a još manje ozbiljniji.

terzic4

poštovani
Bio sam kod svog obiteljskog liječnika ona kaže da je upala pa mi je propisao neke kapsule i betrion kremu ,međutim to nije djelovalo , spolni odnos nisam imao godinu dana pa misli da nije ni gljivice . Znači crvenilo na kožici . ne svrbi . kožica kad povučem osjetim da je nekako deblja , stalno spad i kad je penis skroz mali pa moram rukom vratiti na glavić ( čitao sam na netu da se zbog dugotrajne upale može dobiti Fimoza) toga se najviše bojim.
Poštovani ako nije upala ( jer terapija mi nije pomogla ) i gljivice nisu , šta bi moglo biti i šta Vi preporucujete kao terapiju ? Ako želite mogu vam i slike dostaviti pa da vidite ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako Vaš liječnik misli da je upala, a ne može Vas izliječiti, neka Vas pošalje specijalisti. Ovako se samo gubi vrijeme, a Vama pojačava zabrinutost. Iako, i dalje mislim da se ne radi o ozbiljnijem problemu.