Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Akne & oziljci od akni

Daffy

Postovanje dr. Zanima me gdje mogu kupit dermaroller od 0.5mm tj. Banish dermaroller koji dolazi u pakiranju sa serumom vitamina c? Ne zelim ga kupovati preko neta ili eBay-a jer nisam sigurna za kvalitetu i sterilnost proizvoda. Ako ga ima negdje u Hr ili u Slo rado bih ga kupila. Imam i dalje akne ali u manjem broju zato sto koristim terapiju diane35 i Finasterid Pharmas 5mg. Medicinski dermaroller od 0.2mm imam ali nemam nekih ocitih rezultata. A sto se tice seruma; voljela bih da mi preporucite serum koji je za kozu sklonu aknama i oziljaka. Hvala na razumijevanju.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

O proizvođačima i vrstama dermatorollera ne znam. Za terapiju akni isto je potreban pregled, jer ne mogu procijeniti težinu akni napamet.

Hana094

Lijep pozdrav! Zamolila bih Vas za pomoć,isprike radi (vjerojatno) dužeg posta. Naime,na području lijevog dijela stražnjice i početku noge imam opekline stare mjesec i pol/dva.. Zadobila sam ih tako što sam tim dijelom noge bila naslonjena na redijator te je taj dio "izgorio" ; znam da je smiješno i žalosno u isto vrijeme,ne znam ni sama kako nisam primjetila da "gorim" ali eto.... Dermatolog mi je rekao da će crvenilo i plikovi proći sami od sebe kroz 2,3 tjedna,međutim prošlo je evo za par dana će 2 mjeseca i stanje nije bolje :/ Možda jest mrrvicu crvenilo manje ali i dalje grozno izgleda.. Prije 3 dana sam sama kupila Bepanthen kremu jer sam čitala da je dobra i jednom dnevno mazala u tankom sloju,ali poboljšanja nema.. Možete li savjetovati da li se ičim ovo može vratiti u prijašnje stanje ili će ostati ovako?? Ikakva krema ili nešto?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da trebate mazati Bepanthen kremu najmanje mjesec dana da se vidi pomak nabolje. Crvenilo može potrajati i nekoliko mjeseci.