Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

akvagena urtikarija?

ktina

Sestri (23 god.) se već nekoliko godina nakon kupanja (u moru, bazenu, kadi) na koži pojavljuju crveni flekovi sa bubuljicom u sredini (poput uboda komarca) i to se povuče nakon 15-ak minuta. Na internetu smo naišli na pojam akvagena urtikarija (?). Ima li tome lijeka i kako postupati s tim?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije se radi o nekoj vrsti fizikalne urtikarije (u koji spada i akvagena urtikarija). S time se ne treba opterećivati, a i nema baš neke učinkovite terapije.