Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

guljenje kože stopala

yoda123

Poštovani,

mojoj djevojčici koja ima 9 godina već nekoliko godina pojavljuje se isti problem:
svako ljeto, kad počne hodati bosa, tj bez čarapa, počnu joj se guliti prsti na nogama.
Koža je suha i tvrda. S vremenom se ogule cijela stopala, a mlada koža ispod počne pucati.
Problem se pogorša na moru. Po povratku s mora, kad se ponovno počnu nositi
čarape i stopala se prestanu močiti, koža se oporavi.

Molim Vas savjet.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Problem se može ublažiti redovitim mazanjem neke masnije kreme (npr. Bepanthen mast) ili nošenjem tankih pamučnih čarapa kroz ljeto (što naravno nije uvijek moguće).