Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

ateromi i svrbez

ande

Postovani .. imam par ateroma ispod pazuha i brade .. tu gdje su ateromi nekad me svrbi. . Inace sam sklona masnoj koži. . Da li je to možda zbog toga. . Da li du ateromi opasni i kako se odnositi prema njima. . Hvala na vašem odgovoru..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam je li zaista riječ o ateromima. Same aterome, pogotovo ako ih je više, nije nužno potrebno kirurški ukloniti. Ako se upale, treba ih liječiti antibioticima i kiruški ih odstraniti.

ande

Rijec je o ateromima .. i imam ih više ..bila sam na ultrazvuk i rekli su da su ateromi.. ponekad svrbi luđački. .. imam mačku koja zivi s menom ..jel možda taj svrbez od njene dlake. . Al bas me svrbi gdje su ti ateromi. . Nije ništa crveno..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ateromi u principu ne svrbe.