Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

korijen kose

teamateja

pozdrav, zanima me dali se i gdje moze provjeriti dali je korijen kose ziv?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam.

teamateja

haha divno, ko zna ako vi ne znate happy mama mi inace ima problem sa ispadanjem kose, i mazala je sa apricotom, te smo bili na onom pregledu vlasista, sa microcamerom u apoteci, i sad se vide neke, a ko bijele dlacice, to bi mozda znacilo da je kosa pocela rasti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi, ali je teško reći preko računala.

teamateja

Hvala na odgovoru, ne stigne kod dermatologa bas pa sam ja tu pitala, bar tek toliko, rekla sam joj i sva je vesela happy ja sam svoje probleme rijesila jer sam shvatila zasto mi nastaju ti pristici, najvise su bili zbog precestog pranja tj isusivanja koze i onda se zamasti kosa ultrabrzo, bakterije koje su normalno na glavi se tu upetljaju i jos ja imam naviku dirat stalno kosu i eto, sad sam u biti prestala sve to radit i pokusavam ne prat kosu cesto tj svaki 4 dan, i vec se polako i manje masti a sto se tice pristeva tu i tamo se koji pojavi predjem ga s klindamicinom i za par dan nestane, uglavnom hvala vam na susretljivosti u odgovorima happy Imam jedno pitanje u vezi decka samo, on uporno tvrdi da mu kosa ispada previse, ima malo kracu kosu za moj pojam, ne bas kratku skroz ali kratku, pitala sam ga koliko je to dlaka pri pranju, kaze 50-tak, inace koliko ja znam barem do 100 dlaka je normalno pri pranju, bezobzira na duzinu? S tim da pere dva puta tjedno kosu..Hvala i pozdrav ! happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, do 100 je normalno.

teamateja

Zanima me samo koliko se dugo smije kotistiti klindamicin ( dan mi je za pristice koji mi se tu i tamo pojavi na vlasistu) koristim ga kad mi se pojavi samo mozda malo vise od mjesec dana, kolilo bi trebala napraviti pauzu? Moze li se u slucaju da mi se pojave za vrijeme pauze mazati s necim drugim i cime? Hvala..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Klindamicim možete koristi mjesec dana. "Prištići" nemaju stručno značenje pa Vam ne mogu reći čime bi promjene mazali.

teamateja

Pitanje vezano za te pristice, strucan naziv folikulitis, kod mene ga provocira masna kosa, odkada koristim sampone za masnu kosu puno je bolje iako se tu i tamo pojavi 1-2 povremeno, posto sa klindamicinom prelazim te pristice, tako mi je receno, jer sam radila sve pretrage i nista nije nadjeno(stafilokok) zanima me dali jos nesto mogu koristiti kada se pojave? Da sa klindamicinom napravim pauzu, hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Folikulitis bi trebao proći za 10-14 dana mazanja, pa ne vidim razloga upotrebom još nečega.

teamateja

Hvala Vam na odgovoru! Imam pitanje sto se tice stafilokokne infekcije, kako do nje dodje na vlasistu? Ako Vam nije problem ovjasniti, takodjer, kada da radila bros nosa, bila he normal a flora, ali me zanima posto Sam puhala now prime brisa (mozda he glupo pitanje) Ali dali je to moglo utjecati na sam nalaz brisa? (cesto mi nos bude zacepljen)
Hvala! Pozdrav!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je normalna flora, onda je to ok. Ne trebate oko toga komplicirati. Ponovit ću opet: kontrolirajte se kod dermatologa i slušajte savjete. Ne pokušavajte biti liječnik, ako to niste.