Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Bijele siraste naslage na penisu

Adralin

Postovani

Vec duze vremena(4-6mj) imam bijele siraste naslage na glavicu i podrucju ispod glavica penisa, ne osjecam ni peckanje ni svrab. Koristio sam Canesten u nekoliko navrata ali svaki put nakon par dana bijele naslage se vrate. Da li su u pitanju gljivice i kako ih se trajno rjesiti?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nisu u pitanju "gljivice". Treba samo pojačati higijenu spolovila.

Adralin

Poštovani

prije svega hvala na odgovoru. Na koji nacin povecati higijenu ako se se svakodnevno mijenja donje rublje
i 2 puta dnevno tusira? Vec pola sata nakon tusiranja vidljive su bijele naslage. Canesten rijesi problem tek
5-6 dana a onda se one vrate. Da li je mozda dijabetes u pitanju?

hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nije, ali za to morate napraviti glukozu u krvi. A i ako se brinete, obavite dermatovenerološki pregled, jer se samo tako može postaviti prava dijagnoza.