Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Interesuje me

emico44

Pozdrav,ako bi ste mi mogli odgovorit.Mene interesuje danas sam skidao mladeš i pošto mi je dermatolog rekao da ga obavezno skinem...mene zanima sljedeće može li nalaz krvi reći ako nešto iskače iz okvira dopuštenog da imam melanom,i melanom koji je se proširio na dalje.
A trenutno dobro se osjećam.Hvala puno.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nalaz krvi Vam neće reći ništa o tome.

emico44

A i da pitam,znamo za 4.vrste melanoma-lentingo,površinski,nodularni i akralni melanom.Koliko dugo vremena otprilike prođe da bi svaki od njih metastazirali?Nakon što mi je kirurg odstranio mladež...bio je unutra u tjelu oko 3cm,dali je to normalna pojava?
Dok sam prija operacije izmjerio ga na površini visina je bila oko 7mm a širina oko 5mm.I pred početak skidanja,rekao mi je doktor da nije bilo potrebe za skidanjem,ali da sam ja donio takvu odluku da se skine,na zahtjev dermatologa.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Iz ovoga što ste napisali, ništa se ne može zaključiti. Pričekajte nalaz histološke pretrage.

emico44

Bio sam danas na previjanju...i pitao sam doktora koja je to tvorba bijele boje koja je u tjelu bila oko 3cm?I rekao mi je da je to neko tkivo,mislim masno tkivo da je rekao...sad koliko je to za vjerovat i dal' može biti to ispod madeža?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da, to je normalno.

emico44

Da,a osim melanoma,dali postoji neka druga bolest madeža?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Postoje madeži koji su atipični, a nose određeni rizik nastanka melanomka. Mislim da trebate pričekati nalaz (koji će vjerojatno biti uredan).

emico44

Poštovanje,stigao mi je nalaz sa patologije u kojemu piše...
Isječak kože veličine 1,6x1cm sa smećkastim čvorom na površini promjera 0,5cm.Na površini se nalazi pravilan višeslojni pločasti epitel koji u području promjene stvara obilje roževine,a intradermalno se vide tračci i nakupine pravilno sazrijevajućih nevus stanica.Promjena ne dopire do resekcijski rubova.
Dg/naevus intradermalis.
Pa mi pojasnite nalaz želim vaše mišljenje,jeli sve u redu s nalazom,trebam li brinuti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Potpuno uredan nalaz.