Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Crvenilo i svrab

Darko

Poštovani!
Molim Vas za pomoć! Prije izvjesnog vremena u području rebara na koži mi se pojavilo crvenilo (u obliku nepravilnih krugova) u kojem kako sam kasnije vidio kao da se nazirao prištić. Nisam tome u početku pridavao neki značaj misleći da je u pitanju neka alergija. No, primijetio sam da se crvenilo pojavljuje kada mi je toplo i kada se oznojim. Sada u ovim vrućim danima je to crvenilo puno veće i češće. Ne liči više na krugove već su to sada štrafte ("pravokutnici"blunk širine cca 4 cm i dužine 10-15 cm i kao da se naziru prištići (osjeti se pod prstima hrapavost. Vrlo mi je neugodno zbog toga, a i bojim se da nije nešto prenosno. Kod nikoga u mojoj familiji to se nije pojavilo, ali to ne umanjuje moju brigu, a čini i nemoguće kupanje na javnim mjestima. Molim Vas da mi savjetujete koju bih kremu trebao koristiti.
Vrlo sam Vam zahvalan i srdačno Vas pozdravljam.
Darko

prof dr Jasna Lipozenčić

Savjetujem mikološku obradu jer prventstveno treba isključiti dermatomikozu. Predhodno ne mazati kožu. Ne trebate biti zabrinuti jer se Vaše promjene mogu uspješno izliječiti.