Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Crvenilo i svrbez

Oli_202

Postovani,
Posjetila sam dr. opce prakse zbog simptoma crvenila velikih usana (nesimetricno) koje se proteze sve do analnog otvora - sve izgleda kao mrlja s ostrim, smedkastim rubom. Propisan mi je Plymicol i koristim ga dvaput dnevno, vec cetiri dana, ali koza mi i dalje izgleda upaljeno, a svrbez mi se tek malo primirio - u noci se znam probuditi i uhvatiti se kako vec nesvjesno cesem zahvaceno podrucje.
Mislite li da je u pitanju kandidijaza i da li da nastavim s Plymicolom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako nije bolje nakon Plimycola, vjerojatno nije kandidijaza. Vjerojatnije je da je riječ o iritativnom dermatitisu. U tom slučaju bi pomogao blagi kortikosteroid (npr. Afloderm krema kroz 3-5 dana).

Oli_202

Pretpostavljam da je za to potreban recept pa cu se ponovno javiti doktoru.
Hvala na odgovoru i lijep pozdrav!