Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež prepona

vukma

poštovani,
unatrag mjesec dana pojavio se svrbež pod pazuhom, pracen kruznim, crvenim izdugnucem koze. na savjet ljekarnika primjenila sam kremu triderm i problema je nestalo, da bi se kroz kratko vrijeme simptomi pojavili na preponama. tretman kremom triderm daje rezultate, ali simptomi se vracaju.

molim savjet, informaciju o čemu se radi.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o dermatomikozi (gljivičnoj infekciji) ili iritativnom dermatitisu. U svakom slučaju treba učiniti mikološku obradu (da se potvrde ili isključe gljive) i klinički pregled. Terapija tih promjena je različita.