Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

crveno ljubicasta mrlja na nozi

Santaja

Postovani,

Moj sin, sada 5 mj, se rodio sa crveno-ljubicastom mrljom na gleznju.. u mrlji se primjete kao popucali kapilari (kad kod odrasli popucaju kapilari na nogama) mrlja je odprilike 2*4 cm.. uglavnom jos nemamo naziv za mrlju jer nije cisti primjer ni vinske mrlje niti je hemangiom jer se nije mijenjala. Zanima me da li postoji vise vrsta mrlja osim te navedene? Kako sam citala, neke mrlje mogu biti povezane sa nekim sindromima- da li bi se to sad vec otkrilo da je to slucaj? Da li je to na neki drugi nacin "opasno"? I da li smatrate da bi se to trebalo ukloniti laserom?

Unaprijed hvala

Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vašeg sina vjerojatno se radi o naevus flammeusu. Kod ove veličine i lokalizacije nema povećane učestalosti sindroma (nemate razloga za brigu). Mislim da nema potrebe za laserskim tretmanom.

Santaja

Hvala na odgovoru!

Mozete li samo malo vise objasniti- to znaci da su u sindromima vece fleke u pitanju? I gdje se obicno nalaze?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Površina je takvih promjena je velika. Npr. promjene zahvaćaju cijeli ekstremitet. Nemate razloga za brigu.