Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

dlačice na licu

AKala

Pozdrav!

Na licu mi rastu dlačice na tipično muškim mjestima,brada,brkovi, 'zulufi'. imam 23 godine,PCOS i pijem diane 35 već 2 god ali se problem ne smanjuje. postoji li drugi način liječenja ili neki dermatološki preparat protiv tih dlačica? ostali nalazi su ok

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najučinkovitiji način uklanjanja dlaka je epilacija diodnim laserom ili eventualno IPL-om. Tretmani se rade u jesenskom i zimskom periodu. Potrebno je više tretmana (najčešće 4-6) u razmacima od (otprilike) mjesec dana. Naravno, preduvjet je da i dalje liječite osnovnu bolest.