Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

dlakavost djeteta

ana

Poštovani,

možda ćete ovo pitanje shvatiti kao neprimjereno, ali moj šestogodišnji sin ima pojačanu dlakavost podlaktica i dijela nadlaktica s dugim dlačicama (kakvu imam i ja kao majka, i kakvu je imala i moja baka), te molim savjet kako mu pomoći.

Naime, izložen je velikom izrugivanju u vrtiću sada kako su se počeli nositi kratki rukavi.
Probali smo s uvjeravanjima da je "pravi dečko", ali vidi on djecu oko sebe i svjestan je da se razlikuje...

Smije li se pokušati s nekim sredstvima izbijeliti (iako ce onda ostati problem duljine dlačica), ili nekako konkretnije djelovati na taj problem?

Puno hvala

dr. Krešimir Kostović

Najbolje bi bilo da se obratite dermatologu, koji će pokušati naći pravo rješenje. Izbjeljivanje dolazi u obzir, ali kod šestogodišnjeg djeteta djeteta treba biti oprezan, pogotovo ako se radi o većoj površini.