Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Dutasteride- za Dr. Kaliternu

smeđi

Postovani,
Koristim Proscar skoro 3 godine, te nakon smanjenog opadanja kose, primjecujem vec neko vrijeme ubrzan pad kose, te vidno smanjenje gustoce kose. Posto mi vise Proscar ne pomaze previse, intenzivno razmisljam o prelasku na Dutasteride, misleci da mi je to mozda posljednja slamka spasa iz ove situacije.
1. Zanima me sto mislite o njemu, u usporedbi sa Propecijom?
2. Da li se moze Dutasterid- Avodart nabaviti u Hrv.?
3. Postoji li mogucnost kao kod Propecia- Proscar(5mg-1mg), Dutasterid-?
4. Moze li se nabaviti genericka verzija Dutasterida?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
Pozdrav

Dinko Kaliterna, dr. med.

Mislim da je bolji dosta od Proscara a ne znam je dostupan kod nas kao i generička verzija akoju nisam čuo ali postoji uz to laseri za kućnu upotrebu koji dosta potiču rast kose.

smeđi

Postovani,
molio bi vas da mi objasnite sto ste mislili pod "laseri za kucnu upotrebu"?
Da li znate kako/gdje se moze nabaviti?
Hvala Vam na odgovoru.
Pozdrav

Dinko Kaliterna, dr. med.

Americi postoji laser za kućnu upotrebu u obliku četke s kojom se četka vlasište i jača rast kose što odobrila FDA agencija.