KB Dubrava
Zagreb,

folikulitis simplex

rafaela

Prije tri mjeseca dermatolog mi je dijagnosticirao follikulitis simplex koji se jako proširio jer nisam na vrijeme počela sa liječenjem.
Dobila sam da pijem Zinnat tbl. 250mg 2x1 pet dana, Belogent cr. 2x dn. Sveukupno sam potrošila 4 Belogent cr.u razmaku od 1 mjesec.
Nakon odlaska na kontrolu sam koristila Avene termalnu vodu u spreju. Bolest se povukla ali su mi ostale smeđe fleke(pigmenti) po nogama. Nije mi propisano ništa za fleke, ali me zanima da li će one nestati i kada? Da li ipak trebam koristiti neku kremu za to?
Unaprijed se zahvaljujem.

dr. Krešimir Kostović

Promjene bi trebale s vremenom izblijediti i same od sebe, ali to može potrajati i više mjeseci. Nije potrebna terapija.