Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

kosa

vjeko

Primijetio sam da mi se kosa razrijeđuje, te bih počeo koristiti nekakve lijekove da to zaustavim. Doktore, koja je razlika između Pilfuda i Regainea? Budući da je Regaine 280 kuna, a bosanski Pilfud 140, zanima me je li francuski proizvod i duplo kvalitetniji?

Unaprijed hvala!

dr. Krešimir Kostović

Razlika je samo u cijeni, nema razloga da kupujete dvostruko skuplji proizivod.

vjeko

Cijenjeni doktore,
..poprilično sam neodlučan o onome što ću koristiti, pa vas molim za savjet. Kosa mi je počela pojačano otpadati, duga kosa sve je rijeđa (26 godina).
Je li je Pilfud (budući da je najčesšće spominjan) - najbolje riješenje? Unaprijed hvala!

dr. Krešimir Kostović

Od lokalne terapije je dobro rješenje, može se ev. razmislititi o 5% minoxidilu (može se napraviti u ljekarnama), jer se radi o većoj koncentraciji (kod Pilfuda 2%). Naravno, to nužno ne znači da će biti bitno učinkovitiji.

vjeko

Cijenjeni doktore...

Počeo sam koristiti pilfud, no koji mi šampon za kosu preporučujete uz korištenje pilfuda?

Hvala!

dr. Krešimir Kostović

Možete koristiti Anaphase šampon od Ducraya.