Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Gljivice na nogama i penisu

mariola11

Poštovani,

nakon nekoliko godina ponovno su mi se pojavile gljivice na stopalima(pucanje kože između prstiju) koje mažem kremom Lamisil.Tu kremu su preporučili mom ocu radi istog problema pa ju i ja koristim.Prije par dana na glaviću penisa pojavila mi se crvenkasta fleka za koju mislim da je isto gljivično oboljenje pa me zanima dali smijem i penis mazati kremom Lamisil i koliko dugo.Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po vašem opisu, promjena na penisu vjerojatno nije uzrokovana gljivom. Ako i jest, bolje bi bilo da mažete Canesten kremom i to desetak dana.