Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

glomus tumor

marta-

Poštovani, već 4mj imam na malom prstu jednu crvenu točkicu (na najdistalnijem članku, vrlo blizu zgloba, s lateralne strane)...20 dana nakon što se pojavila pokušala sam to istisnuti i samo je jako prokrvarilo...jedva se zaustavilo nakon 7 dana)...točkica je mala, veličine kao da flomasterom napravite točku na papiru (lagano vrhom), ali vrlo bolna...kad perem ruke, perem ih baš tako da očešem taj dio...kad taknem bilo kakvu površinu tim dijelom ruke tj.prsta jako zaboli...prije par dana opet mi se to ogulilo, pokušala sam istisnuti ali nije bilo krvi ko prvi puta, samo je lagano "slinilo" kad bi se stislo...
od moje šefice muž je dermatolog i on mi je to pogledao...rekao je da je to bradavica i da dođem to spaliti...
moja doktorica mi je rekla da bi to mogao biti glomus tumor i da se to kirurški odstranjuje kao i madež....
ovo druge mišljenje mi se čini točnije...jer ne bi rekla da je bradavica...dok nisam probala istisnuti nije bilo izbočeno...samo kao pod kožom crvena točka koja na pritisak boli...najprije sam pomislila da je splet kapilarica i nadala se da će proći ali vidim da ne prolazi...
željela bi to riješiti što prije...
možete li mi reći koliko bi to moglo biti opasno ukoliko je to taj glomus tumor i s obzirom da sam ga bila stiskala?
sada sam trudna 2 i pol mjeseca i ne znam da li bi uopće mogla sada to u trudnoći tretirati s obzirom da bi trebala anestezija...i da li je kasno da se to riješi nakon poroda...tada će biti već godina dana da mi to traje...
molim vas vaše mišljenje...
Hvala vam puno unaprijed i lijepi pozdrav!!!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po onome što ste napisali, od te dvije dijagnoze vjerojatniji je glomus tumor. Za njega je prognoza dobra (bez obzira što ste ga "tiskali"blunk, riječ je o benignom vaskularnom tumoru. Terapija je kirurška, a može pričekati i nakon poroda.

ria76

Postovani, dermatolog mi je ustanovio glomus tumor na noktu. Nokat se prethodno lijecio od gljivice, sad je bijele boje ali na sredini ne raste i vidi se to crveno meso ispod. Dr mi je medjutim rekla da ipak nikako ne preporucuje hirursko odstranjivanje, vec probati sa garamicinom i pantenom,

Molim VAS ZA SAVJET i molim vas za sve opcije sem hirurskog odtranjivanja.

hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je dijagnoza točna, imate dvije mogućnosti: ništa ne učiniti ili ga kirurški odstraniti.

ria76

Poštovani

Operirala sam Globus tu or prije godinu dana. Nokat je bijele boje, ali i dalje ne raste preko sredine. Da li to znaci da nikad nece izrasti ili kako moj dr kaze, posto je nokat preživio veliku traumu, nekad mu treba i do dvije godine.

Molim vas da li ima nađe da nokat počne da raste i preko sredine?

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Šansa da nokat naraste nakon godinu dana je vrlo mala.