Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Toaleta rane

matjazp

Pozdravljeni!

Nakon 33 doza radiacije zbog ca parotide mom ocu koža na licu i vratu je crvena, vruća, "spaljena", peče, počela se ljuštiti, nastale su otvorene rane, one su se počele malo gnojiti. Kako postupati? Dobio je Locoidon (hidrokortizonbutirat) ali to prije neko su se pojavile rane. Kako napraviti tolaetu, čime dezinficirati, može Betadine? Nemam antibiotika u kremi, do dr. ne može prije utorka.

Matjaž

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Stanje je očekivano. Vjerojatno bi pomoglo mazanje s Diprogenta ili Belogent kremom.