Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

osip

LI NA

Poštovani, već duže vrijeme imam neobičan osip. Naime, na ramenu mi pojavila fleka, jako suha, nije crvena i ne svrbi, samo je koža užasno gruba i to područje ne reagira ni na koju kremu. Iste fleke, počele su mi se pojavljivati po cijelim leđima i drugoj ruci. O čemu se radi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o nekoj vrsti ekcema. Mogli bi pomoći preparati s ureom (npr. Excipial U Lipolotion). Ako ne pomogne, javite se dermatologu, jer zbog točne dijagnoze i terapije.

Minica83

Postovani,pre dva dana mi je izasao osip na grudima,malo na stomaku i nadlakticama.Jako me svrbi,prvo izadju crvene tackice.a zatim,verovatno od cesanja postanu poput nekog lisaja,deluju suvo.,Inace sam u 13 -oj nedelji trudnoce,pa se bojim da li to moze imati nekakvog stetnog uticaja na bebu?Koju bih kremu mogla koristiti?Unapred hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći o čemu je riječ, ali neće imati negativnih učinaka na trudnoću.

Minica83

Hvala vam najlepse,svakako ste me umirili.Lep pozdrav

Minica83

Postovani,na pregledu kod dermatologa mi je uspostavljena dijagnoza pityrioris rosea ,trudna sam 14 nedelja,da li to moze uticati na plod?

martina1004

Pozdrav, javljam Vam se jer po prvi put imam neki problem s kožom tijela pa se nadam da mi možete pomoći u otkrivanju uzroka (jer mi je doktorica na godišnjem).
Na leđima, točnije, na lijevoj lopatici, mi se pojavio nekakav osip koji se osjeti samo pod prstima (nije crven) a koji užasno svrbi. Na tom mjestu me svrbilo i nekih dva tjedna prije pojave prištića, zatim se pojavila jedna mala kvržica, pa više njih i sad ih ima desetak (pretpostavljam da je za to krivo moje češanje). S obzirom da je to dio s kojim najviše diram druge površine kad se naslanjam, kad radim na spravama u teretani, kad se povremeno sunčam u solariju i sl. pretpostavila sam da je to od od nečeg što sam dodirnula (možda neki lišaj ili nešto) ali ovo sad me već zabrinjava. Da naglasim da na tom području nemam nikakvih madeža ni ništa slično.

Molm za odgovor, da barem kupim neku kremu za smirenje ili da odem privatno na pregled ako mislite da je nešto što zahtjeva više pažnje.
Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, ne mogu Vam reći o čemu je riječ na temelju Vašeg opisa. Najbolje bi bilo da odete kod liječnika.

sb34

Postovani, od jucer imam blaze crvenilo koze na obje dojke, samo donji dio ispod bradavica. Ne svrbi me. Pretpostavljam da se dogodila iritacija koze od grudnjaka jer sam bila uznojna, a nisam bila u prilici da se presvucem. Imam kod kuce kreme Belogent, Plimicol, Rojazol i Canesten, sto mi savjetujete koje da koristim?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o iritaciji. Možete mazati Belogent kremu 2x dnevno kroz 3 dana (ne duže). Potom možete još neko vrijeme mazati Bepanthen kremu.