Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Hemangiom na leđima bebe

IvonaZg25

Poštovani

Imam bebu od 1,2 godine i od drugoga tjedna života ima hemangiom na donjem desnom dijelu leđa. Vodili smo ga već nekoliko puta na pregled i do sada su nam savjetovali jedino polytech silikonsku pločicu , koju smo kupili i od koje nisam zamjetila nikakvo poboljšanje. Do prve godine taj hemangiom je dosta narastao sada je cca 5 x 2 cm i dobio je kao malene ljubičaste lagano izbačene podljeve... Ne znam dali bih isprobavali još šta , dr nam je nešto predlagao kapi za glaukom da kapamo po tome ili da nastavimo stavljati tu silikonsku pločicu šta i radimo, ili je kako mnogi kažu najbolje pustiti jer se navodno u 90 % slučajeva sam povuče... Molim Vas neku preporuku i Vaše mišljenje? Malo me zabrinjavaju te ljubačaste kapilarice iako mi je već rečeno da je to uobičajeno... Hvala unaprijed na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nikakvi agresivni tretmani nisu poželjni i da će se veći dio promjene i sam povući. Tek u starijoj dobi, ako ostane dio promjene, treba razmotri druge načine liječenja.