Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Impetigo

vodeni

Pozdravljam,

Imam 26 godina bavim se sportom, nikada prije nisam imao impetiogo, dobio sam impetigo po rukama, pio sam antibiotik(eritromicin) 7 dana i prestao.
Imetiogo je se na rukama skroz povukao ali nakon 2 dana mi se opet pojavio na ramenima sa malo vecim oziljcima koji se vise nesire, ali jako sporo prolaze. koristim rivanol mixturu i betrion mast samo na oziljcima koji skoro vec prolaze.

Sto da uradim da ubrzam proces? inace sto da radim u buducnosti jer treniram borilacke vjestine da mozda treniram u dugim rukavima? sto mi predlazete?

Hvala unaprijed

Maja Ceković, dr. med.

Impetigo ja bakterijska infekcija kože te pokušajte izbjegavati moguča mjesta infekcije.