Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

kosa

tomislav

imam problema sa masnom kosom i licem te pojačanom peruti u zimsko doba koja prelazi na čelo i lice pa mi je lice nakon tuširanja puno sitnih ljuskica kože,koristio sam oronazol šampon mjesec dana ali mi nije pomogao,usto mi se i kosa prilično prorjedila(zalisci pogotovo) za što nisam siguran da je genetski pošto mi roditelji imaju bujnu i čvrstu kosu.imam 21 godinu.unaprijed hvala

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Masna kosa (seboreja) može bit uzrok opadanja kose jer nakupljanje "masti" blokira pore gdje su smešteni dlačni folikuli (ležište dlaka). Pokušajte koristi šampone koje sadrže selen i sumpor (SelSun, Selegel...).