KB Dubrava
Zagreb,

Koža na rukama

teateica

Od kad znam za sebe imam čudnu kožu na rukama. Mažem se kremama za suhu kožu ali i dalje nema pomaka. Kod kojeg god sam dermatologa bila nisu znali što bi mi rekli. Koža na rukama mi je prepuna malih prištiča (prištići nisu akne, niti miteseri niti išta takvo, već kada ga sastružem samo mi se odljušte, ali ih ima mali milijon) i koža mi je na tom dijelu rozo - crvena. Ne svrbi me, niti boli, niti peče samo je jako ružno za vidjeti. Nakon mjesec dana provedenih na moru kada potamnim i valjda sol to izgrize, koža mi je naizgled normalna, ali i dalje su ti prištići tu samo što se toliko ne vide.

Ima li još tko takav slučaj, dali se to da s nečime tretirati ili mi koža može samo lijepo izgledati poslije ljeta?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaš problem je čest, ali na žalost kroničan. Imate suhu kožu i to se ne može promijeniti. Preporučio bih kreme i losione na bazi uree koji će ublažiti problem.

morkipas

ja bi zelio da se nadovezem na ovu temu meni je nesto slicno samo kod mene je skoro citavo tijelo ali kod mene se samo moze skidati u toploj vodi i to moram cesto da radim i koza bude cista kao da nista nije bilo jedno dva mjeseca i odjednom pojavljuje se kao sitne flekice i koza opet pocinje susiti i sve dok se kompelt ne osuse a to traje par mjeseci mogu opet poceti iznova!!!!!! jos jedno pitanje dali bi ja mogao vama sliku da posaljem da vidite dali ste kad slicno vidjeli volio bi vec jednom znati sta je i kako je !!!!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas vjerojatno nije riječ o nekom ozbiljnijem problemu. Ipak, za točnu dijagnozu morat ćete konzultirati dermatologa.