Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kožne izrasline na području međunožja

magewicK

Već nekih 2,3 mjeseca, otkad sam se počeo redovitije brijat u genitalnom području, primjetio sam nekakve izrasline na koži iznad samog spolnog uda. Čini mi se ko da se lagano šire , odnosno da ih je sve više. Imam 19 godina i seksualno sam aktivan već 2 godine. Zadnjih 6 mjeseci imam jednu partnericu i u 95% slučajeva smo koristili prezervativ. Zanima me jesu ovo nužno kondilomi (sliče na to, barem po slikama na koje sam naletio) ili je moguće da su nekakve druge vrste bradavica uzrokovane recimo brijanjem? Htio bih napomenut da ih na samom udu nema, barem ne trenutno. Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o kondilomima ili eventualno mekim fibromima (benignim tvorbama). Bradavice uzrokovane brijanjem ne postoje.