Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

kvrzica na ruci

zara333

Postovani, naime za par dana imam zakazan pregled kod dermatologa, no nemogu docekati da saznam odgovor. Dijagnosticiran mi je lichten sclerosus na vratu, no ti trenutno mi i nije najveci problem s kozom. Vec duze vrijeme s unutarnje strane lakta imam malu kvrzicu, stvarno je mala i cudnr je boje, ma da me ne boli ni malo, ali nije ugodno, prije par dana u ravnini te kvrzice, nekih 10 cm, pojavila mi se plavica, ma da sam uvjerena da se nisam nigdje udarila i nisam sklona plavicama..dali je mozda rijec o pucanju zile ili nesto tako? Moze li biti nesto opasno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam reći točno reći o čemu je riječ, ali najverojatnije se ne radi o nečem ozbiljnijem.

dukarich

Postovani,
prije 2 mjeseca mi se pojavila kvrzica na podlaktici, velicine zrna graska. Najprije je bila cvrsta i nije bila bolna. Zadnjih dana se povecala, zacrvenila i uzasno boli. Doktor opce medicine mi je prepisao antibiotike da se smiri upala, ali nije rekao zbog cega se pojavila i kako je ukloniti. Sada je velicine ljesnjaka, sa sirokim crvenim krugom oko zarista. Molim Vas da mi pokusate objasniti sto je i kako se lijeci.

Lp

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napamet Vam ne mogu reći o čemu je riječ. U svakom slučaju, dobro je da se provede antibiotska kura da se smiri upala. Poslije, ako treba, dolazi u obzir kirurško odstranjenje.