Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

kvrzica na testisu

xrobertx123

Dobar dan doktore mozete mi reci imam neku kvrzicu ili prist na testisu vec par tjedana i neznam jel to moze bit opasno i jel ce proc svojim putem ili se mora ljecit neznam izgleda na upaljenu zlijezdu nisam siguran ali nema nikakvih simptoma ne pece ne svrbi ne boli i mekana je na dodir hvala vam unaprijed .

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sigurno nije riječ o nečemu opasnom. Po opisu bi se moglo raditi o povećanoj žlijezdi. Mislim da terapija nije potrebna.

xrobertx123

hvala vam ako ocete mogu poslat i sliku.

xrobertx123

doktore nez imam osjećaj da postaje malo veće nisam siguran a i malo pecka na dodir izgleda sitni balončić boje koze sad nez ako postane veće to znaci da nesta nije uredu ? hvala vam unaprijed .

xrobertx123

Ma mislim jednostavno nez scim imam problem na internetu nisam mogao nać sto ja imam ta kvržica na testisu vise nez sta da radim.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako ste zabrinuti najbolje da se javite liječniku na pregled.

doroteaa01

Molim vas za savjet, decku se na desnom testisu pojavio kao potkozni prist, nakon 2,3 dana ga je probao stisnuti i izaslo je malo bjelkastog gnoja ali je i dalje ostalo kao pristić, probao je odvojit taj dio koze od testisa i pristic je definitivno na kozi, posto je rijec o testisu strah ga je pa vas molim savjet sto napraviti i dali treba terapija za to..
Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o povećanoj žlijezdi i vjerojatno nije potrebna nikakva terapija. Svakako treba izbjegavati svako "istiskivanje".