Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

rosacea

cyber4

bolujem od sle ...na kortikosteroidnoj sam terapiji medrol 8 mg..već 2 godine borim se sa rosacea..mam izraženo crvenilo sa papulama koje se nakon antibiotika kratko povuče...da li zbog osnovne bolesti smijem ići na ipl

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bolje ne, jer može pogoršati SLE.

cyber4

hvala na odgovoru....trenutno sam na terapiji medazol tablete 6 tjedana ...nabavila sam kremu ivermectin za koju sam čitala da ima dobre rezultate..što mislite da li da ju koristim kad popijem antibiotike ili nakon i da li ta krema po Vama daje dobre rezultate u liječenju...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prvo popijte antibiotike, a ivermectin kremu probajte kasnije. Nemojte od nje očekivati "čuda".

cyber4

¸također me zanima da li Vam se ova terapija medazolom čini u redu i ima li dokaza da djeluje

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Čini mi se ok. Prvo se uvijek pokušaju tetraciklini, a onda se može dati i metronidazol.

cyber4

hvala...dr. se dvoumila za tetracikline ili medazol pa se odlučila za medazol zbog toga što je ljeto i povećano je uv..rekla mi je ukoliko terapija ne pomogne da ću piti tetracikline..medazol ću piti tjednima..zanima me da li se smije uzimati medazol tjednima pa teteacklini tjednima..treba li napraviti pauzu i kad se tako piju antibiotici tjednima koliko dugo vremena se ne bi smjeli iza toga piti antibiotici

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nakon što sada popijete metronidazol će se vidjeti kakvo je stanje. Sada tražite previše odgovora unaprijed. Svakako treba napraviti pauzu.

cyber4

10 dana nakon terapije medazolom lice mi još gore. .da li nastaviti terapiju ili uvesti hiramicin

cyber4

Nakon 10 dana terapije medazolom lice mi se nije nimalo smirilo..čak mi se gore..da li smatrate da medazol treba dalje piti ili uvesti ipak hiramicin

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pričekajte još desetak dana. Ako ne bude bolje, vrijeme je za Hiramicin.

cyber4

Hvala na odgovoru

cyber4

popila sa hiramicin 3 mjeseca. .lice je tada bilo odlično. .sada samo 10 dana nakon prestanka hiramići na lice mi je opet buknulo. .očajna sam ..što da radim ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda bi se sada moglo probati s lokalnom terapijom npr. Rozamet kremom. Najbolje bi ipak bilo da odete na kontrolu kod dermatologa.

cyber4

I do sada sam koristila rosamet kremu ali nisam imala nikad poboljšanje. .nisam Vam napisala da sam dok sam pila hiramicin da sam koristila i ivermectin kremu koju sam nabavila u Italiji a očito nikakve koristi..smijem li piti medazol tablete i s obzirom da nisam iz Zagreba planiram ovaj put ići kod dermatologa u Zagreb ali kod nekog ko se razumije i u sistemski lupus i rosaceu. .imate li preporuku kod kojeg dermatologa i imunologinjom da se upišem i u kojoj bolnici?hvala Vam na svemu

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje je i za jedno i za drugo KBC Zagreb ili KBC Sestre milosrdnice. Za konkretna imena ne bih davao preporuke.

cyber4

smijem li piti medazol tablete dok ne do čekam red kod dermatologa?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Bolje ne do pregleda. Ne možete neprestano piti neke antibiotike.