Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Lišaj na licu kod djeteta

Halamek

Molim Vas za savjet!
Moje dijete ( 2 godine) ima na licu crveni "prsten" sa prišticima koji znaju biti jako crveni a nakon toga je tu koža jako suha. Pedijatrica kaže da je to lišaj. Dobili smo Maxitrol kremu za oči koja sadrži kortikosteroide i od nje se sve povuklo, no kako ju nesmijemo dugo koristiti lišaj se stalno vraca. Probali smo Avene kremu, a derma, eucerin,i jos svasta ali nije bas pomoglo. Inace dijete nema suhu kozu po tijelu ni drugih problema.
Molim Vas cime bi se mogli toga rijesiti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vašeg djeteta se vjerojatno radi o blažem obliku atopijskog dermatitisa, iako bi za definitivnu dijagnozu bio potreban pregled. Lišajevi su biljke i nisu dio medicinske terminologije. Maxitrol mast možete mazati do 7 dana, a neutralne kreme i masti morate mazati stalno.